Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Postavi

 

TÝM kakashi

Naruto Uzumakije ten blonďatý spratek co pořád vykřikuje, že bude vůdcem vesnice a neustále do sebe cpe ramen (japonské jídlo). 

image
 
Když netrénuje, sní o tom, že začne randit se Sakurou, ovšem ta má oči jenom pro Sasukeho, kterému se zase úspěšně daří ji ignorovat. Naruto však skrývá ještě jiné překvapení, v jeho těle je totiž zapečetěna nesmírně silná démonická liška. Ta jen čeká na ten správný okamžik, kdy narutova dobrá a veselá povaha pod tíhou osudu trochu zakolísá, aby mohla chlapce ovládnout. A že si jako všemi ustrkovaný sirotek těch ran Naruto ale užije. 

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy! 


Narutova minulost


Když se na začátku anime Naruto objevuje, tak ho všichni obyvatelé listové vesnice ingorují, protože démom, který je v něm zapečetěn jednou zničil listovou vesnici. 
image
 
Narutovi je to však všechno líto a jediný kdo dokáže pochopit jeho situaci je Iruka Umino, místí učitel akademie. Naruto však neví, že má v sobě démona devíti ocasé lišky, ale řekne mu to bývalý přítel Iruky Umino jménem Mizuki, když bude Naruto utíkat do lesa. Naruto se s tím rychle smíří, avšak ho to doprovází do konce života. Narutovi rodiče byli zabiti při Kyuubiho útoku na listovou vesnici. Jeho matku Kushinu Uzumaki zabil přímo Kyuubi a jeho otec Minato Namikaze zemřel, když zapečeťoval Kyuubiho do Naruta.Tím ale zachránil listovou vesnici. Minato Namikaze byl 4.hokage listové vesnice, to se ale Naruto doví až později. 

Když Naruto vystoupí z akademie a stane se z něj Genin, tak ho 3.hokage dá do skupiny se Sasukem a Sakurou. Sakuře to vyhovuje, protože má v týmu svého "miláčka" Sasukeho a Narutovi to vyhovuje, protože je tam Sakura. Sasukemu je to úplně jedno. Velitelem týmu 7 (Naruto,Sasuke,Sakura) je Kakashi Hatake. Ze začátku jim to spolu moc dobře nepůjde,ale později se skamarádí a budou dobře spolupracovat. 

O pár měsíců později bude Chuuninská zkouška, kde se náhodně zvolí soupeří titulu Genin a kdo projde dostane titul Chuunin. Naruto sice porazí protivníky, ale Chuuninem se nestame. Stejně jako většina Geninů. Po Chuuninské zkoušce ale nastane pohroma. Vůdce zvučné vesnice Orochimaru napadne listovou vesnici a zavraždí 3.hokageho a obyvatelé listové vesnice si nebudou vědět rady. 

Později ale přijde k Narutovi "zvhrlý poustevník" Jiraiya a Naruto si ho strašně oblíbí. Později se ale Naruto dozví, že Jirayia učil jeho otce Minata Namikaze. Jiraiya naučí Naruta "techniku 4.hokageho" rasengan. Narutovi bude trvat než se ji naučí, ale potom ji dokonce i vylepší. Dále ho naučí vyvolat obrovskou žábu Gamabuntu, která mu bude pomáhat. Po tréninku bude potřebovat Jiraiya od Naruta pomoct, aby mu pomohl najít budoucí pátou hokage Tsunade. Najdou ji a Tsunade po delším váhání přijme velení. 
image
 


Orochimaru pošle za Sasukem zvučnou čtyřku Kidoumaru,Sakon,Tayuya a Jiroubou, kteří mu mají říct Orochimarovu nabídku, aby se Sasuke k Orochimarovi přidal a stal se jeho tělem. Na oplátku Sasukemu pomůže splnit jeho životní cíl-Zabít svého bratra Itachiho. Sasuke nabídku přijme a jednu noc uteče z listové vesnice. Nová hokage Tsunade už si bude vědět rady a vyšle Chuuniny a Geniny, aby Sasukeho přivedli zpět. Podaří se jim porazit teď už zvučnou pětku pod velením Kimimara, ale Sasukeho zpět nepřivedou. Celá listová vesnice zklamána a nejvíce Naruto se Sakurou. Naruto se rozhodne odejít z listové vesnice s Jiraiyou, aby zesílil a přivedl Sasukeho zpět. ShippuudenPokračování Anime Naruto se jmenuje Shippuuden a začíná tím, jak se Naruto s Jiraiyou šťastně vrací do listové vesnice. Naruto se brzy znovu rozkouká a najde staré kamarády, kteří už jsou všichni Chuuniny a Naruto ne. 
image
 
Naruto a Sakura se brzy pokusí získat Sasukeho zpět. Půjdou tedy dlouhou cestu za Orochimarem, na konci Sasukeho potkají, ale bohužel se jim ho nepodaří přesvědčit aby šel s nimi. Oba dva smutní se však nevzdávají. Listovou vesnici začne ohrožovat organizace Akatsuki s 9 velice zkušenými členy, kteří loví ocasé démony aby dostali sílu, jakou svět ještě neviděl. Jsou to Nagato, Konan, Itachi, Kisame, Sasori, Deidara, Kakuzu, Hidan, Zetsu. Listová vesnice jim bude muset ostře čelit. Sasoriho,Deidaru,Hidana a Kakuza listová vesnice zlikviduje. 

Sasuke po 2,5 letech Orochimara zabije,odejde a sestaví si tým Hebi se členy Sasuke, Suigetsu, Karin a Juugo. Přidají se k Akatsuki a přejmenují se na tým Taka. Aby se dostali do Akastuki, tak musí splnit určenou zkoušku. V jejich případě přinést do organizace osmi ocasého démona, který je zapečeťen v Killeru Bee. To je bratr Raikageho. Zabijí ho, ale zjistí, že to byl pouze Mizu bunshin (vodní klon) a Suigetsu za to málem zaplatí životem. 

Listovou vesnici čeká veliká hrozba, která je horší než když útočil Kyuubi. Zaútočí na vesnici vůdce Akatsuki Nagato se svými šesti těly-Pein. Po tom co zabil Narutova mistra Jiyraju, se rozhodl zaútočit i sem. Použije velmi silnou techniku Shinra Tensei (smrtící vlna), která rozdrtí celou vesnici do posledního domku. Mnoho lidí zemře, ale taky se z toho někteří dostanou. Zachrání je 5.hokage svou skrytou technikou. Kdyby ji nepoužila, asi by už nežil nikdo. Naruto se mezitím naučil načerpávat chakru z přírody a Sennin mód (technika žabích poustevníků). Bojoval s Nagatem a Nagato v boji zranil Hinatu Hyuuga, která před tím než omdlela, řekla Narutovi že ho miluje. Naruto myslel že zemřela a vpustil do sebe takový vztek, že když se proměnil v Kyuubiho, narostlo mu 8 ocasů. Naruto to dokázal sám překonat, což se ještě nikomu nepovedlo. Nakonec Naruto Nagatovi domluvil a zeptal se, proč musel zničit listovou. Protože jeho rodiče kdysi omylem zabili Chuuninové z listové vesnice. Nagato se ale ovládl a objetoval se svou technikou pro listovou vesnici. Všechny co zemřeli oživil a tak listová vesnice mohla začít nový začátek

 

 

Sasuke Uchiha
Ten tmavovlasej fešák je Sasuke Uchiha, “génius“ který je nejenom velmi chytrý, ale také má doslova vrozené dispozice pro boj a “kouzla“. Sasuke je celkem náfuka a myslí si, že ho Naruto i Sakura budou jenom zdržovat. Členka jeho týmu Sakura, Sasukeho miluje i přes všechny ignorace z jeho strany. I ostatní většina dívek v jeho věku z něj nemůže spustit oči. 


image
 
Jeho klan byl jedním z nejobávanějších v celé zemi, před několika lety, když bylo Sasukemu asi 6 let však jeho bratr Itachi Uchiha zavraždil všechny členy jeho klanu až na Sasukeho. Sasuke je ochoten obětovat vše aby svého bratra zabil, pomstil svůj klan a splnil tak vlastně i jeho přání. O pár let později, když bylo Sasukemu 12 let, se rozhodl spojit se s Orochimarem aby získal sílu a zabil svého bratra Itachiho. Celá vesnice z toho byla chvíli na větvi, ale Naruto, Sakura a Kakashi se s jeho útěkem vyrovnávali dlouho. Naruto se rozhodl zesílit, aby získal Sasukeho zpět. Trénoval 2 a půl roku s Jiyrayou a poté se vrátil zpět do listové vesnice. Dvakrát měl šanci Sasukeho dostat zpět. Tyto pokusy však byly marné. 

Zrada


Sasuke po půl roku, kdy si měl Orochimaru vzít Sasukeho tělo, (Sasukeho o tom však věděl)tak Sasuke Orochimara zabil svými schopnostmi co se naučil. Potkal Kabuta a nechal ho jít.Kabuto byl celý vyděšený, že jeho pán je mrtvý. A rozhodl se Orochimarovo tělo vzít. S ním získal velké schopnost. Sasuke si zatím sestavil tým Hebi, (japonsky had)později ho ale přejmenoval na Taka (japonsky jestřáb).Tým se skládal ze členů Sasuke,Jugo,Karin a Suigetsu. Jugo měl dvě povahy.Byl takové "neviňátko" co měl rád přírodu a z druhé strany byl démon s prokletou pečetí od Orochimara. Démonem se stával, jen když byl kolem něj strašný hluk, vystrašil ho někdo, nebo jej naštvali. Karin byla snado naštvatelná a taky byla zamilovaná do Sasukeho. Umí schopnost, že vycítí nepřítele na velkou vzdálenost. Suigetsův živel byl suiton a je to jeden z legendárních samurajů a dokáže se proměňovat ve vodu, např. když do něj někdo porádně praští. 

Přechod k AkatsukiSasuke později zabil svého bratra Itachiho, což nebylo tak jednoduché. Tím se splnilo jeho poslání. Po Itachiho smrti se Sasukeho tým přidal k akatsuki a Sasuke měl druhý cíl a to: Zničit listovou vesnici. U Akatsuki se dali do ruzných dvojic, a taky tým Taka hodně dokázal. Zkouška o přijetí do organizace byla taková, že museli přinést 8ocasého démona, čímž byl Kille Bee. Ukázala se však, že to byl klon.

 

Sakura Haruno


Sakura je Geninem ve Skryté Listové vesnici. Nemá velké nadání na jutsu, ale přátele ochránit umí i jinak. Její specializace je výborná koncentrace chakry, díky které převyšuje alespoň v něčem Sasukeho a Naruta, v prvních dílech. Nebo nadání na léčitelské techniky. Když na to přijde má i obrovskou sílu, zvláště, když „mlátí“ Naruta za jeho „paličotost“.Sakura se může na první pohled zdát jako velice silný ninja, ale uvnitř je plachá a citlivá dívka, která miluje nadevše Sasukeho a Naruta jen bije a přehlíží. Možná proto, že nechápe jaké to je, když ani jeden z nich nemá rodiče, což jí také Sasuke nejednou vyčetl. 
image
SAKUŘINO VNITŘNÍ JÁ


Sakura má (jak jste si možná všimli) druhé já, které se někdy až hrubě dere na povrh a zasahuje do děje. Ze začátku je to příliš časté. Později už ne tolik. Jak znáte Sakuru vždy milou a usměvavou tohle její já, je poněkud jiné. Hlasitější a průbojnější. Objevuje se ve dvojí podobě. Buďto jako Velice šťastné, to se objeví, když něco Sakura „zmákne“ na 100%. To druhé je velké zklamání. Její nejoblíbenější slovo, pokud má zrovna vnitřní chvíli je: Shaannarou (Šan-naró). Do anime vám to překládám jako „Sakra JO!“ nebo „Kua JO!“. Tohle slovo totiž nemá žádný překlad. 

SAKURA A JEJÍ DĚTSTVÍ


Dětství na akademii nebylo až tak pěkné, hlavně ze začátků. Ostatní děti se smály jejímu tzv. velkému čelu, i přesto, že byla Sakura velice krásná holčička. Až jednoho dne se spřátelila s velmi milou dívkou jménem Yamanaka Ino, která jí věnovala stuhu na její čelo. Staly se z nich nejlepší kamarády. Sakura vzhlížela k Ino jako ke svému vzoru a chtěla být a vypadat jako ona. Až však zjistili, že milují obě stejnou osobu a to – Uchihu Sasukeho, Sakura jí vrátila stuhu a prohlásila, že odteď jsou rivalkami. 

TÝM 7


Sakura se po úspěšném složení akademických zkoušek dostala do týmu s Narutem a Sasukem. Kakashi Hatake, Jounin z Listové byl jejich sensei a jeden z nejlepších ninjů. Sakura měla oči jen pro Sasukeho a jak už jsem psal výše – Naruta jen ponižovala, nebo si jej nevšímala. A přitom si vůbec neuvědomovala, že ten o kterého má zájem jí absolutně přehlíží jako ona Naruta a Naruto se o ní zase zajímá jako ona o Sasukeho. To jí dojde až hezkých pár dílů dále. Uvědomí si, že ne Sasuke, ale hlavně Naruto pro ní vždy riskuje život, i když ho vlastně pořád jen shazuje. I Sasuke, když na to přijde jí dokáže zachránit. Sakura má výčitky, že není tak dobrá jako oni a vždy, když je v nebezpečí musí se spoléhat na štěstí, že jí zachrání Sasuke, Naruto, nebo i Kakashi-sensei. 

OSOBNÍ


Sakura má v anime 12 let, později v Shippuudenu má 15 let. Její rivalkou je Ino a její láska vždy byl Sasuke. Oblíbené jídlo jsou knedlíky Anko. Má dobrou paměť na kvízy a logické hry. 

TECHNIKY


Oukashou 
Saikan Chuushutsu no Jutsu 
Sakura Fubuki no Jutsu 
Shousen no Jutsu SAKURA POZDĚJISakura se v pozdější době velice změní. Jejím mistrem je Pátá Hokage – Tsunade, legendární Sannin. Sakura získá pod jejím tréninkem obrovskou sílu. 

Spekuluje se o tom, že Sakura, Naruto a Sasuke budou další Sanninové. Protože Tsunade trénuje Sakuru, Orochimaru má v moci Sasukeho a Naruto je pod vedením Jiraiya.

 

SAI

Sai je mladý ninja který po Narutovým návratu nahradí v týmu 7 Sasukeho. Nejdříve Sai zaútočí na Naruta, Shikamarua a Chojiho. Pak ho kapitán Yamato představí Tsunade která svolá Naruta a Sakuru aby se přišly seznámit se svým novým parťákem. Sai se vlastně nejmenuje Sai, protože toto jméno mu dal vůdce ANBU Danzou Shimura. Sai má velice bledou kůži. Strašně rád maluje a také má s malováním své techniky. Sai je sirotkem a byl vychován bez citů. Sai byl velice častý vrah. Když ovšem Sai potkal jiného členna v ANBU, který byl stejně starý jako Sai, tak ho začal považovat za svého bratra. V následujících letech Saiův bratr zemřel na neznámou nemoc a jeho život byl opět špatným a osamělým. Sai byl posílán na velice důležité mise a Danzou řekl že je nejlepším nindžou na svůj věk. 
Sai

Danzou souhlasil stím že se Sai připojí k týmu 7. Sai měl podle Danzoua se spojit s Orochimarem a tím tak jemně převzít Listovou. Tým 7 se ale vydal hledat Sasoriho špióna. 

Sai si neustále dělal srandu z Naruta. Později zjistili že jsou officiálně tým 7, ve kterém tedy je už i Sai. Ze začátku ztoho Naruto radost určitě nemá. Nový tým 7 byl ještě horší než se Sasukem. Sai byl neustále protivný a urážel i Sasukeho kterému nadával. Jelikož Sakura Sasukeho miluje, tak Saie praštila a řekla mu, ať neuráží lidi, které nezná. Sai se pořád nepříjemně "poškleboval". Už i Yamato musel zasáhnout a řekl jim, že pokud se nesklidní a nebudou více spolupracovat, tak je zavře do klece. Yamato oznámil odpočinek u nedalekých horkých pramenů. 

Později když už bylo po bitvě Naruto vs Orochimaru, tak se Sai hodlal připojit k Orochimarovýmu týmu. Dal mu stránku s identitou skupiny ANBU, jako důkaz že je Sai s Orochimarem. Danzou chtěl po Saiovi aby zabránil v převtělení Orochimara do Sasukeho, a aby poté zabil Sasukeho. Když ho ale uvidí tým 7 v Orochimarovým úkrytu. Přes nějaké slova se Narutovi daří přesvěčit Saie, aby nezabíjel Sasukeho ale aby ho Narutovi pomohl získat zpět. Když vtom ale Sasukeho v úkrytu najdou. Nejdříve se Naruto chce nechat propíchnout Sasukeho mečem, když vtu náhle přijde Sai a Naruta zachrání před smrtí. Doluho se Sasukem nebojovali. Sasuke byl příliš silný a odešel znovu s Orochimarem. Naruto bude muset zesílit aby na Sasukeho dosáhl a aby ho vrátil zpět do Listové za každou cenu. 

Sai už netvoří týmu 7 problém a už do něj zapadá. Pak se setká s Narutovými kamarádi. Později nastane krytická chvíle pro tým 10. Když se vydají na bitvu se dvouma členny Akatsuki, tak ho zabije Hidan. Nejdříve to vypadalo že Hidan zemře velice snadno, když měli připravenou velice mazamnoz past. Ale Hidan je nesmrtelný a tak pomocí jeho nejčastější techniky zabil Sarutobiho Asumu. Když se Sai se Sakurou vydají s Pakkunem za Shikamarem, tak zjistí že se už Shikamaru pomstil a zároveň pomocí chytrého plánu Hidan zabil i svého patáka Akatsuki, byl to Kakuzu s kterým bojoval Kakashi. Nakonec když tam příde i Naruto tak Kakuza dorazí svojí novou technikou: Fuuton, Rasen Shiruken. Kakuzu tedy definitivně zemřel. Pro Kurenai to byl obrovský šok, když Asuma zemřel, protože se milovali. Když ale Naruto šel do nemocnice, tak zjistil nepříjemnou věc. Naruto už techniku Fuuton, Rasen Shiruken nemůže používat protože jinak by mohl příště přijít o ruku(připomínka, o něco později když Pein zaútočí na Listovou kteří jsou na honu po Narutovi, tak se Naruto naučí na žabí hoře Myooboku, se naučí Sannin mód, tak už může techniku Fuuton: RAsen Shiruken i hodit. 
Když se tým Sasuke s týmem Hebi (Sasuke, Seigetsu, Juugo a Karin) vydají pomstít se Itachimu, tak se Listová něco doshlechne a jdou hledat. 

Dále když Listovou zničí Pein, a Tsunade bude v kómatu, tak se určuje nový hokage. Shikaku navrhoval Kakashiho ale Danzou řekl že bude sám velice dobrým Hokage atd.... Rada se tedy rozhodla pro Danzoua. Sai ho bude znovu poslouchat. Dále je Danzou povolán na sraz pěti Kage, který nabídl Mifune, kvůli Sasukem, že je prý zvolen jako jeho bratr: Uprchlý nindža. Všech pět Kage přijmuli nabídku a vše se konalo v Železné zemi. Mezitím po cestě, se snažil Naruto zastavit Raikageho, ale neúspěšně. Celou akci pěti kage sledují Akatsuki (Sasuke, Madara, Zetsu).
Autoři popisu: BuffynPedrino; - historie úprav

 

Kakashi Hatake
Elitní bojovník a génius, tak to je Hatake Kakashi zvaný též kopírovací ninja z vesnice ukryté v listí.. Je to celkem sympaťák a pohodář, ale jeho nedochvilnost a přezíravé jednání jsou pověstné. 
image
 
Kakashiho věčným protivníkem je Might Guy učitel Rocka Lee, který jako jeden z mála lidí dokáže bojovat proti Sharinganu. Kakashiho minulost je celkem záhadou přestože v anime měla být zobrazena tak jako tomu bylo v manze nakonec se tak nestalo. Kakashi se nebojí postavit ani Orochimarovi když na to přijde, takže srab to asi nebude. 
Často si z někoho střílí a to obzvláště z Naruta. Jediný, kdo dokáže Kakashiho dostat z jeho klidné nálady je Jiraiya. Když mu ukáže nový díl jeho románu co Kakashi nejraději čte, tak se neovládne. 
 

Kakashiho dětstvíPozději v anime se však jeho dětství odhalí. Kakashi, když mu bylo 13 let, tak byl v týmu s Obitem Uchihou a Rin pod velením Minata Namikaze. Z členů tohoto týmu byl Kakashi nejchytřejší, Rin nejpozornější a Obito byl věčně nepozorný a často byl v průšvizích. Jednoho dne povýšil Minato Kakashiho na jounina a každý člen týmu mu dal dárek, až na Obita. Ten ho neměl v oblibě. Později měl Minatův tým důležitou misi a Minato si udělal plán. Měli jít do lesa prozkoumat okolí před nepřáteli a Minato šel z jedné strany a Kakashi, Rin a Obito z druhé strany pod velením Kakashiho. Minato nepřátele porážel hladce a Kakashimu to moc nešlo a ke všemu unesly jejich členku Rin. Kakashi chtěl totiž vyzkoušet novou techniku a to Raikiri. Kakashi sejmul prvního nepřítele, zatímco Obito oběvil svůj sharingan. Potom se Kakashi a Obito rozhodli najít Rin. Našli ji a vysvobodili ji, ale Obitovi se stalo neštěstí. Spadl na něj hrubý strom a rozdrtil mu polovinu celého těla. Tím však zachránil život Kakashimu,ale Kakashi oslepl na jedno oko. Než Obito zemřel, tak chtěl dát Kakashimu dárek co mu vtehdy na promoci nedal. Řekl Rin, ať Kakashimu implantuje do jeho slepého oka Obitův sharingan, co mu ještě v jednom oku zůstal. Obito potom zemřel a stihl říct Kakashimu, že miluje Rin, ať ji to vyřídí a Kakashi po chvíli omdlel z těžkého zápasu.Obita zasypaly stromy. Rin vzala Kakashiho sebou a s Minatem se setkala a vše mu o Obitově smrti řekla. Takhle Kakashi nosí sharingan po celý svůj život a jizva mu na oku taky zůstala.

 

TÝM ASUMA

Ino Yamanaka

Ino je Geninem ve Skryté Listové vesnici. Má spoustu dobrých vlastností, ale ze začátku se nemusí její chování každému líbit. Zvláště dožadování pozornosti od Sasukeho, který nestojí ani o ní ani o Sakuru. Právě tyto dvě o něj vždy soupeřily. Jako malé děti se spolu přestali bavit právě kvůli tomuto tajemném chlapci. Ino je v týmu 10 pod velením senseie Sarutobiho Asumy. Do jejího týmu patří i Shikamaru Nara a Chouji Akimichi. Tyto dva neměla na začátku vůbec v lásce. Shikamaru byl pro ni moc nudný a nezajímavý. Chouji byl tlustý a staral se jen o jídlo. Postupem času je na ně Ino velmi vázaná a jsou doopravdy sehraný tým. 

DĚTSTVÍIno měla krásné dětství, jako malá holčička byla velmi pěkná. Začala se přátelit se Sakurou, které pomohla najít pravé Já a opravdu si jí vážila. Sakura cítila to stejné. Ino všem domlouvala, aby jí přestali říkat velké čelo, protože Sakura byla i tak velice roztomilá a pěkná dívka. Tyto dvě byly nerozlučnými kamarádkami. Dokud se neobjevil problém. Zjistili, že obě milují stejného chlapce – Sasukeho Uchihu, který je tajemný a každá dívka by jej chtěla mít. Od té doby Sakura rozhodla, že nemohou být kamarádkami, ale pouze rivalkami. Vrátila stuhu, kterou jí Ino dala, aby si obvázala čelo. Od té doby se staly opravdu rivalkami, ale když na to přijde, umí držet při sobě. Ino si získala od Sakury přezdívku – Ino Prasečino a Ino říká Sakuře Velké čelo. i

 


Shikamaru Nara

Shikamarova nejoblíbenější činnost je nicnedělání a nejraději vše komentuje slovy "to je otrava". Mohlo by se tedy zdát, že na hyperaktivní a odhodlanou konkurenci v podobě Naruta, Sasukeho a ostatních prostě nemá... tedy kdyby to nebyla jedna z nejchytřejších osob v celém seriálu! Shikamarovou specialitou jsou stíny, když vás do některého chytí, není úniku. Vzhledem k tomu, že myslí několik kroků dopředu, se mu tenhle zdánlivě nemožný ukol podaří téměř vždy. Jak se okolo 100 dílu ukáže, je Shikamaru i poměrně odvážný a nebojí se za ostatní nasadit svůj život, zvlášť když předem ví, že jinak to prostě nepůjde, což je otrava .-).

Chouji Akimichi

 

Popis

Akimichi Choji (nebo-li Chouji zda chcete), je členem týmu 10 a Geninem, Listové vesnice. Sensei jeho týmu je Sarutobi Asuma a dalšími dvěma členy jsou: Yamanaka Ino a Nara ShikamaruChouji působí na první pohled jako klidný tlouštík, který je na toto slovo alergický víc než na cokoliv jiného. 

TĚŽKÉ ZAČÁTKY CHOUJIHO

Chouji měl celkem perné dětství. 

image
 
Jeho rodina jej sice měla velmi ráda, ale za to místní děti ne. Choujiho oblíbenou hrou byla hra z názvem „Ninja“, cíl byl jednoduchý schovat se, aby vás „Ninja“ nenašel. Ovšem Chouji byl vždy ten, kdo prohrál. Tak se stalo, že ostatní děti ho nesnášeli a nechtěli ho v týmu, kvůli jeho vzhledu a pomalosti. Jediný z dětí, kdo se Choujiho zastal byl Nara Shikamaru, který řekl, že pokud by Choujiho vyhodili, měli by nerovný počet pro hru. Děti o tom chvíli přemýšleli, ale stejně bezmocného Choujiho vyloučili z jejich her. 
Chouji se, ze zlobou na duši i na srdci vydal na střechu domu, kde si poté povídal se svým otcem. Ten mu vysvětlil, že i když jej kolektiv nepřijímá jako sobě rovného, vždy se najde někdo, kdo s ním bude dobře vycházet a bude ho mít rád. Ať stane cokoliv. Tak vznikne nejlepší přátelství. Netrvalo to dlouho a na střeše budovy se objevil Shikamaru. Svůj příchod odůvodnil tím, že hra na Ninji je „otrava“, a že tohle je jeho oblíbené místo, kde se může v klidu dívat na mraky. Chvíli si povídali a padli si do noty. Chouji mu nabídl své oblíbené brambůrky a dívali se společně na oblohu posetou mráčky. 
Na akademii měl Chouji už více přátel, se kterými si rozuměl. Kromě jeho nejlepšího příteleShikamaru, zde měl také, Kibu, jeho psa jménem Akamaruu a Naruta. Jejich učitelem byl Chuunin Umino Iruka, který byl velice dobrosrdečný, ale na povrchu musel být na tyto studenty tvrdý, aby z nich vychoval dobré ninji. 

CHOUJI V KOSTCEChoujiho největší láskou je „jídlo“ udělal by cokoliv pro jediný mizerný brambůrek, nebo kousíček masa. Pokud jej rychle nedostane stane se velice rozzuřeným a je jen málo lidí, kteří ho uklidní často to bývá Shikamaru a Asuma-sensei. Další způsob jak Choujiho vytočit na maximální úroveň je říci mu do očí „tlusťoch!“ Po tomto slově se stane z Choujiho nerozbitný tank, který ničí každého, kdo mu přijde do cesty. Pokud se společně s týmem vypraví, na misi, musí mít dostatečnou zásobu jídla. Pokud jí nemá, jeho tým musí každých pár minut stavět, aby se mohlChouji někdo v klidu najíst. Je také známý svojí leností a pomalým krokem.

 

 

Asuma Sarutobi
Asuma
 je Jouninem a velitelem týmu 10, ve kterém je: Shikamaru NaraChoji Akimichi aYamanaka Ino. Je to pohodář a optimista. 
image
 
Pořád má u sebecigaretu, bez které snad ani není. Jako jeden z mála Jouninů se o své žáky často strachuje a hlídá si je, což je i dobře. Svým třem žákům dál přezdívku: "uřvaná pusa" - Ino, "flákač" - Shikamaru a "žrout" Chouji. Možná právě díky Shikamarovipovažuje svůj tým za ten nejlínější v celé Listové. 

Příběh


Narodil se v klanu Sarutobi. Po 9 letech absolvoval úspěšně akademii. Ve 12 letech podstoupil úspěšně Chuuninskou zkoušku. Strážil také feudálního pána země "Ohně" jako jeden z 12ti. 
V boji používá svoje nože zvané "boxery". V jeho volném čase je nejvíce s Kurenai Yuuhi a vypadá to, že mezi nimi i něco jiskří. 

Po invazi na Listovou vesnici velmi truchlil nad smrtí Třetího Hakageho. S Kakashim bojují proti Itachimu z klanu Uchiha a Kisamemu, kteří pátrají ve vesnici po NarutoviKisame však zraní Asumu pomocí svého meče. Když se chystá Itachi zabít Kurenai okamžitě jí vyráží na pomoc. Hned za ním dorazí Kakashi a Gai, takže se protivníci vzdávají a prchají. Asuma také vysvětlí Narutovi techniku "Větrného elementu" 
image
 


Když bojuje Asuma s Hidanem podlehne zraněním, které se na něj přenese. I přes pomoc, kterou Ino zkouší jsou tyto zranění smrtelná. Asuma zdělí Shikamarovi, že má na to stát se jednou Hokagem, zapálí se znovu svojí tentokrát poslední cigaretu a zemře.

 

 

 

TÝM GUY

Rock Lee

V životě Leeho jsou důležité věci jako, píle, pracovitost, poctivost a tvrdá dřina. Jeho životním mottem je: „Odpadlík porazí génia pomocí tvrdé práce.“ Nikdy se nevzdává nadevše chce všem dokázat, že se na něj mohou všichni spolehnout a, že i ninja, který nedokáže být dobrý v ninjutsu ani genjutsu může být stejně silný v taijutsu jako ostatní skvělí ninjové. Stejně jako Naruto touží potom, aby všichni uznávali jeho sílu a tvrdou práci. 

Rock Lee

LEE A JEHO DĚTSTVÍ NA AKADEMII


Lee v dětství nebyl nijak dobrým ninjou. Nevynikal v ničem zvláštním. Kvůli tomu si získal posměch ostatních. V ninjutsu technikách byl na bodu mrazu. Ale i přesto se nevzdával, zjistil, že nebýt dobrý v ninjutsu není žádný zločin. Může být dobrý i v něčem jiném, než pouze ninja techniky. Začal poctivě až přímo do úmoru trénovat taijutsu (boj na blízko). Dával si mnoho překážek, jako 100 kliků, když je neudělá, budou se navyšovat. 
Jeho bezradnosti si všiml jounin jménem Maito Gai. Dále v Naruto světě známý jen jako Gai-sensei. A nabídl mu, že ho bude trénovat taijutsu, aby ho později uměl tak dokonale jako on. Lee unešen svým novým mistrem, tuto nabídku přijal. Gai v něm totiž viděl sebe samého, v mládí. 

Lee akademii dostudoval ve 12 letech, díky je taijutsu schopnostem. Jeho týmovými kolegy byli Hyuuga Neji a TenTen. Jejich sensei nebyl nikdo jiný než Maito Gai. 

LEE A JEHO TÝM


Lee si se svými partnery vytvořil velice úzký vztah. Dokáží velice efektivně pracovat společně jako tým. Každý z nich je velice silný a má svojí vlastní techniku na vítězství. Lee je expert na taijutsu, Neji je mladý génius, který nebyl nikdy poražen a TenTen umí velice dobře využívat svůj arzenál na dálku. Lee a Neji společně často trénovali/bojovali, ale vždy vyhrál právě Neji. V kostce Neji prohlásil, že Lee je pro něj odpadlík a nikdy nemůže porazit génia jen taijutsu technikami. O to víc právě Lee trénoval. Vždy si vzpomněl na svého týmového partnera Nejiho, nebo génia z klanu Uchiha, Sasukeho, i když vezmeme v potaz liščího démona Naruta. Gai pomáhal Leemu co nejvíce to šlo, aby se zdokonaloval, když jej učil nové a nové techniky, viděl, že vše co se musel Gai dlouho učit zvládne Lee skoro napoprvé, a to jen díky tvrdé práci! 

LEE A GAI-SENSEI


Dá se říct, že Lee si vytvořil ke svému mistru velice úzký vztah, přímo aby se tak dalo říci „fanatický“ jeho vlasy, chování, oblečení a poznávací znak – obočí. Je stejné jako má jeho sensei. Lee nesnáší urážky na svého mistra, podle něj je to totiž ten nejlepší člověk na světě, který mu do jeho života dal nejvíce zkušeností! 

RIVALOVÉLee se stále zdokonaloval a mistr jej učil nové a nové techniky. Jeho nejzásadnější technikou a také velice nebezpečnou bylo naučit se otevřít tzv. Nebeské brány. Tyto brány dokáží zvyšovat tok chakry toho, kdo jí otevře, ale je to velmi riziková technika. Podle toho kolik bran otevře. Jeho limit je otevření pěti bran a to je pro někoho, kdo vše zvládá jen díky těžké práci opravdu něco neuvěřitelného. Díky této technice dokáže použít Omoto Renge již s otevřením první brány. A po dalších otevření způsobí Ura renge. I Kakashi byl velice překvapen, že pouze svojí pílí a nadšením dokáže Lee otevřít 5 bran. 
Čas plynul a s narůstajícími technikami se stal Lee obávaným ninjou, kterého nemůže skoro nic porazit. Gai-sensei svůj tým přihlásil do Chuuninské zkoušky. 

Narazí na velmi pěknou dívku Sakuru Haruno, které se pokouší vyznat lásku, protože se mu velice líbí. Sakura se ale zděsí a vyčte mu jeho velké obočí, proto dostane přezdívku: Tlustoobočnatec. Lee prohlásí, že bude Sakuru chránit svým životem až do jeho smrti. Tím si Sakuru, ale vůbec nezíská. Na druhou stranu je uchvácen Sasukem Uchihou, kterého viděl zakročit jeho kopem. Chce s ním bojovat a vyhrát. Naruto je rozčílen, že s ním nechce nikdo bojovat a tak se vrhne na Leeho, ten jej však velmi rychle odrovná. 

Sasuke přijme výzvu od taijutsu experta. I přes to, že Sasuke ovládá sharingan, není schopen přečíst jeho pohyby tak dokonale, aby se jim vyhnul nebo udeřil. Lee je totiž velice rychlý. Ve velice napínavém okamžiku chce Lee skončit souboj a použít zakázanou techniku, do toho se však objeví želva, která přivolá Gaie. Ten Leeho uhodí, ale nakonec se rozpláčí oba dva. 
Lee projde první zkouškou a chystá se na druhé pokračování.

NEJI HYUUGA


Neji se narodil jako člen vedlejší rodiny v klanu Hyuuga. Proto se uvádí, že je příbuzný s Hinatou. 
A jelikož je Hinata z hlavní rodiny, Neji ji nemá moc rád, nemá rád vlastně celou hlavní rodinu, protože se milně domníval, že vůdce klanu, který pocházel samozřejmě z hlavní rodiny, nechal zavraždit jeho otce a zároveň svého bratra. 
Neji Hyuuga

Jak se ale později ukazuje Nejiho otec vše podstoupil ze své vůle. Neji se tedy se svým "komplexem" jakžtakž vyrovnává. 
Je to vesměs takový tajemný a velmi nadaný "génius". 
Jeho schopnost která je pouze v klanu Hyuuga je Byakugan tzv. "bílé oko". 

DĚTSTVÍ


Neji dokončil akademii o rok dříve než Naruto, byl považován za nejlepšího Genina v jeho době. A není divu mistrovskou techniku, která se učí jen v hlavních rodinách Hyuuga se naučil úplně sám. Technika se jmenuje – Hakkeshou Kaiten (Vír proroctví). Jeho největší specialitou, je extrémně nebezpečné taijutsu, nejsilnější v Listové. Juuken či-li Vznešená pěst. K tomuto útoku přidá Neji 64 úderů – Hakke RokujuuyonShou a ihned poté 128 úderů, které se nazývají Hakke Hyaku NijuuhasShou. Pokud tyto hmaty Neji použije nepřítel nemá žádnou šanci a je více než na 100% jisté, že prohrál. Tyto hmaty uzavřou tok chakry a poté nemáte sílu ani vstát. Jako se tomu stalo u Naruta, který tyto hmaty však překonal a vstal. 

NEJI A JEHO TÝM


Neji je v týmu s TenTen a Rockem Lee. Jejich mistrem je Maito Gai. Lee si chce dokázat, že Nejiho dokáže porazit pouze jeho technikami taijutsu. Bohužel ani jednou nad Nejim nevyhrál. Neji nesouhlasí s tím, že by ho Lee někdy porazil jen díky jeho tvrdé práci a taijutsu. Génia podle něj nemůže nikdo porazit pomocí tvrdé práce. Nabádá ho, aby svůj marný osud vzdal, že nikdy nebude schopný porazit geniálního ninju svým taijutsu. 

RODINA HYUUGA


Neji nemůže být nikdy vůdcem rodiny Hyuuga. Nenarodil se v hlavní rodině a proto musel vždy sledovat ponížení jeho otce. Každý člen vedlejší rodiny musí nosit na čele Juin – Prokletou pečeť. Tu mohou aktivovat hlavní členové rodiny, tak mohou vedlejší rodině způsobit obrovské nervové bolesti. 

PORÁŽKA


Poprvé, kdy Nejiho někdo porazil byl Uzumaki Naruto, ovšem s pomocí pečetě a chakry devítiocasého Kyuubiho. Neji tomu nemohl věřit, že právě jeho porazil podle něj „odpadlík.“ U souboje byl i zraněný Lee, který si uvědomil, že musí být daleko lepší než Neji a Naruto, aby je někdy porazil. 

TECHNIKY


Byakugan (Pohled v rozsahu 360°) 
Juuken (Vznešená pěst) 
Hakkeshou Kaiten (Vír proroctví) 
Hakke Rokujuyon Shou (64 úderů), 
Hakke Kuushou (Prázdná dlaň), 
Hakke Hyaku Nijuuha Shou (128 úderů) 
Henge no Jutsu (Přeměna) 
Hakkeshou Dai Kaiten (Obrovský vír proroctví) 
Hakke Sanbyaku Rokujuuisshiki (Styl 361 ran) 

 Ten Ten

TenTen ukončila akademii o rok dříve než Naruto. Na začátku seriálu jí tedy bylo 13. Je v týmu s Rockem Lee a Nejim. Je neuvěřitelně přesná, obvykle trefí 10 cílů z 10. Její techniky jsou: Kuchiyose no Jutsu (Přivolání), Tobidougu (Vrhací zbraně), Soushouryuu (Rostoucí dračí dvojčata), Henge no Jutsu (Přeměna) - Mentoska)


ZÁKLADNÍ INFO


TenTen je mystrně zbraní, na které se také zaměřuje i při soubojích. TenTen většinou útočí z dálky svými zbraněmi a technikami se zbraněmi. TenTeninou idolkou je Tsunade, kterou se chce jednou stát. 

TenTenina image/vzhled

TenTen má klasickou Čínskou image. 
Vlasy: Černé, na obouch stranách má ,,koule'', které vypadají jako zvířecí uši 
Oči: Hnědé, nejsou nijak zvláštní 
Oblek: Klasické Čínské růžové šaty Příběh - základní série

Když se 3. Hokage rozhodoval, kdo s kým bude v týmu, tak TenTen byla zařazena v týmu sHyuugou Nejim a s Rock Leem. Byli pod velením Mighta Guy, neboli Mistra Guye. V týmu se TenTen cítí podprůměrně, vetšinou je za ,,géniuse'' považován Neji, kterému pomáhá s tréninky a má k němu respekt. Po několika úspěšných misí přišla Chunninská zkouška. Tam byl Guyův tým dobře spolupracovní/disciplinnární a díky tomu získla výhodu. Jako kolektiv se jim dařilo výtečně. 
1. kolo zvládl Guyův tým poměrně snadno. 

Ve 2. kole šel Lee pomoct týmu 7. Byl silně zraněn od dalších Geninů. Poté šli Leeho hledat zbytek týmu a když ho našli, tak ho TenTen ošetřila. Svitek který měl zajistit účast ve kvalifikaci 3. kola Chunninské zkoušky byl nalezen a předán, čili postoupily do kvalifikačních soubojů 3. kola Chunninské zkoušky. 

image
Temarin útok na TenTen
Při kvalifikačních soubojí 3.kola Chunninské zkoušky, byli rozděleny dvojice/soupěři. Proti Ten Ten byla nasazena Temarize Skryté Písečné vesnici. Ani krásná tzv. ,,muška'' TenTen nepomohla. Všechny útoky Temari snadno ubránila. Pak přišel útočný tah Temari, která používá element -> vítr k technice a ta TenTen ublížila a zůstala ležet na zemi. Proto po tvrdém útoku Temari, TenTen končí. Její kolega Neji postoupil do finálního souboje, když si snadno porazil se svojí sestřenicíHyuuga Hinatou. Proto mu TenTen pomáhala do finálního střetu s Uzumaki Narutem

Když začal první finální souboj ve kterém se utkal Hyuuga Neji vs. Uzumaki Naruto, tak to ze stadiónu TenTen sledovala. Všichni měli svého favorita, Nejiho. Ale nikdo nečekal(ani sama TenTen), že to Neji prohrál. Obrovské překvapení tak bylo učiněno. Poté tedy uznala, že Naruto není jenom takový ,,pitomec'' jak se o něm mluví. 

Ve speciálních fillerových dílech bylo vidéno, že pomáhá Ranmarovi. Záchrání ho tím, když mu dá tzv. ,,Kari života''. V Ptačí Zemi se TenTen dělala starosti i o Naruta, když bylo povídáno, že zemřel. Ale byla to pouze jedna velká lež. 

Příběh - Shippuden

Po několika letech později založil Guyův tým Chunninskou zkoušku. Poté přišla neskutečná zpráva od Písečné Země s obsahem: Unešení Kazekageho(Gaary). Proto Písečná žádala pomoc od Skryté Listové. Hokage(Tsunade) poslala na tuto nebezpečnou pátrací misi Guyův tým. Než ovšem dorazily do Písečné, tak je potkal známý muž který pracuje pro organizaci Akatsuki. Jeho jméno je Hoshigaki Kisame. Nejdříve se Guyův tým trápil, když uvěznil TenTen, Neji a Leeho pomocí techniky-Suirou no Jutsu (Vodní vězení). Ale ,,génius'' Neji zničil tuto techniky a osbodil své kolegy v četně sebe. Poté přišel Guy který Kisameho zničil. Ale zjistilo se, že to celé s tím Kisamem byla pouze technika, u které si ninja vybere oběť, dají chakru a když bude poražen, zobrazí se oběť ninjy. Jak prosté, že? 

Když už Guyův tým dorazil do skrýše Akatsuki a stáhli pečeť, tak se pomocí neznáme techniky, objevil ten, kdo strh pečeť. Př.: Guy vs. Guy, Lee vs. Lee, Neji vs. Neji, TenTen vs. TenTen; Když každý porazil svého soupeře (sebe), tak šli pomoct Narutovi a Kakashimu kteří bojovali proti člena Akatsuki jménem Deidara. Kakashi pak zastavil Deidaru ze svého bílého ptačího slizu na zem, pomocí techniky Mangekyou Sharingan. Pak Naruto mohl otestovat svojí novou technikuOdama Rasengan(zvěčený Rasengan). Ale ta byla zbytečná, protože se Deidarovi podařilo uniknout. Ale Deidara tam nechal Gaaru, za kterého babička Chiyo. Vedle Gaary bylo strašně moc lidí ze Skryté Písečné(bodeď by ne, když je to Kazekage). Když se Gaara uzdravil, tak si podal s Narutem ruku. Po úspěšné misi se Kakashi tým a Guyův tým vrací zpět do Listové. 

Později bude zaslán sám velitel Akatsuki do Skryté Listové, aby našel Naruta (Kyuubi) . Naruto mezitím trénuje na žabí hoře, aby natrénoval Sennin mód. Poté dostal Naruto hlášku, že Listové je na pokraji vymření. Proto Naruto příjde zpět do Listové, aby se utkal proti Peinovi. Ohledně bitvy to vypadalo s Narutem špatně, pak přišla Hinata která na pokraji smrti. Když si Naruto myslel, že Hinata zemřela, tak vypustil Kyuubiho. Když nakonec Peina zabil, zjistil, že to nebyl pravý Pein. Byl to pouze mrtvý Yahiko. Pravý Pein, neboli byl ukryt v jednom stromě do kterého Naruto zamířil. Proběhlo pár slov a nakonec pomocí jedné techniky vrátil všechny které zabil, zpět. A Nagato pevně věří, že Naruto objeví skutečný mír. 

Techniky


Kuchiyose: Tobidougu (Přivolání: Vrhací zbraně) 
Kuchiyose no Jutsu (Technika přivolání) 
Souryuu Tensakai (Dvojitý drak: Tříštivá destrukce) 
Soushouryuu (Rostoucí dračí dvojčata) 

Might Guy

 

image
Guy-sensei je smutný - nejspíše prohrál s Kakashim
Might Guy (přesněji v Japonštině „Maito Gai“) je vtipný Jounin ze Skryté Listové (konoha). Často ho můžeme slyšet pod jménem „tlustoobočnatec“, stejně jako Rock Leeho který má stejnou tzv. „image“ jako Guy. Také se velmi zajímavě pohybuje při tanci. Guy vyniká v Taijutsu (boj na blízko), stejně jako jeho žák - Rock Lee. Guy je má za svým jménem jako každý učitel týmu „sensei“. Čili mu říkají „Guy-Sensei“. 
Guyovi žáci: Rock LeeTen Ten, . Za nejslábšího považuje Rock Leeho, proto se mu také nejvíce věnuje. Naopak za „géniuse“ považuje Nejiho. 
Guyův obviklý rival na různé soutěže: Hatake Kakashi . Proti Kakashimu má 50 výher a 49 proher. 
image
Guyové divné pohyby/efekty - tanec


podle Kishimota měla být tato postava zaměřená, na neobyčejné humory. 

 

VZHLED

image
Guyův vzhled -> třipytivé zuby
Má velmi lesklý účes do tvaru helmy a když se usměje, tak se mu třpytí zuby. Za žádného „fešáka“ považován rozhodně není.
PŘEKLAD JMÉNA

Might Guy znamená „silný chlap“. 
- Might -> síla/silný 
- Guy -> chlap. Síla/silný + chlap = silný chlap; 
GUYOVI TECHNIKY


Ty se především zaměřuje na boj na blízko -> Genjutsu. 
Gouken - tvrdá pěst -> Genjutsu 
Dainamikku-Entorii - dynamický nástup 
Kuchiyose no Jutsu - přivolávací technika - U Guye je to případ Ninkame (želva) 
Asakujaku - ranní páv 
Konoha Gourikki Senpuu - silné tornádo

 

TÝM KURENAI


Hinata Hyuga

Hinata pochází z v Listové vesnici z váženého klanu Hyuuga z hlavní větve rodiny.Její otec Hyuuga Hiashi je vůdce celého klanu.Již od mala jsou na ni kladeny velké nároky,i když je Hinata velmi tichá a nejistá. Jako dědictví svého klanu zdědila mocnou techniku očí Byakugan. 

Hinata Hyuuga
Stručně vzhled v dětství

Hinata byla nižší postavy.Měla krátké vlasy modré barvy a krásné milé oči.Ochranou čelenku nosí vždy místo na čele,obtočenou kolem krku. 

Mládí a Akademie

Již jako malá si všímala Naruta,ale členové klanu ji zakazovali se s ním bavit.Jednou ještě před nástupem na Akademii,narazila na partu starších násilníků.Naruto tam přiběhl a i když ho zbili Hinatu zachránil.Tím se pomalu začal měnit Hinatin pohled na svět.Po nástupu na akademii začala trénovat ninja techniky,ale kvůli její tiché povaze se moc neprojevila.Na Akademii začala ještě více obdivovat Naruta kvůli jeho sice hlučné,ale nezdolné povaze.Postupem času se do něho zamilovala.Vždy když je Narutovi na blízku,celá zčervená a když an ni Naruto promluví tak omdlí.Po dokončení Akademie dostala hodnost Genin a začala plnit úkoly pravého ninji. 

Tým 8Po ukončení Akademie byla Hinata dána do týmu 8.Spolu s ní Kiba Inuzuka,Akamaru a Shino Aburame pod vedením mistra Kurenai Yuhi . Spolu splnili mnoho misí.Některé společně s Narutem.Z týmu 8 se stal dobrý průzkumný,ale i bojový tým.I když se Hinata snaží nemůže se vyrovnat svému příbuznému Nejimu Hyuuga,který sice pochází z vedlejší větve rodiny,ale celá Listová ho nazývá géniem.Velký posun v jejím životě se,ale stane při Chuuninské zkoušce. 

 

Kiba Inuzuka

Kiba je Geninem Skryté Listové vesnice. Jeho rodina – klan Inuzuka používá k boji své Ninkeny (ninja psy). Kibův Ninken se jmenuje Akamaru, je to bílý pejsek (později obrovský pes), který je nerozlučným přítelem, bez kterého by si Kiba nedokázal nic představit. Tráví spolu všechen čas, který je v seriálu. Akamaru je velice inteligentní, dokáže se s Kibou dorozumívat a jako Ninken má velmi dobrý čich a sluch. Proto je dobrý pro sbírání informací a stopování. Dokáží společně překvapivá jutsu. Jako je klon člověka na zvíře (Juujin Bunshin) nebo Dvojitý ostrý tesák (Gatsuuga). Díky těmto útokům působí velikou rychlost a překvapivou sílu. Kiba má „někdy“ stejnou povahu jako Naruto, také je pro okolí hlučný. Ale stojí si za svými názory a je přátelský, za své druhy z Listové by položil život. 
Jeho společníky je tým 8. Pod vedením Yuuhi Kurenai. Jeho společníky jsou Hyuuga Hinata a Aburame Shino. 
Kiba Inuzuka
KIBA A TÝM 8


Každý z jeho týmu má vlastní originální schopnost, která způsobí pro oponenta většinou prohru. Kiba má velice citlivou chakru v jeho nose. Díky tomuto, dokáže zvýšit svůj čich až tisíckrát. Specializací tohoto týmu je sbírání informací a stopování, jsou dobře sehraný tým, který bez reptání vykoná svojí misi. Ale přesto nejsou nejlepší přátelé, Shino nemá Kibu příliš v lásce, je pro něj moc vůdčí osobnost a moc panovačný. Přitom to není pravda. Kiba se vždy stará o své přátele, hlavně o Hinatu, kterou považuje za svojí sestru. 

OSOBNÍJeho nejbližšími jsou jeho matka Tsume Inuzuka a sestra Hana Inuzuka. Na začátku má 12 let, později v shippuudenu je mu 15 let. Jeho jméno znamená „Tesák“ 

Mezi jeho techniky patří: 

Juujin Bunshin 
Gatsuuga 
Garouga 
Shikyaku no Jutsu 
Jinjuu Konbi Henge

 

Shino Aburame 

 

Shino je Genin z Listové vesnice. Stejně jako jeho otec Aburame Shibi, pochází také z klanu Aburame. Tento klan je asi nejznámější tím, že dokáže ovládat hmyz pomocí chakry. Je opravdu klidný a vyrovnaný, nedává najevo své pocity. Shino je také v první řadě velmi inteligentní, je také výborným analitikem. V jeho týmu je Inuzuka Kiba a Hyuuga Hinata. Jejich vedoucí je Jouninka Yuuhi Kurenai. 

OSOBNOST

Jak už se řeklo Shino je vážně tajemná postava. Jako všichni z klanu Aburame, používá brouky zvané Kikaichuu. Za tuto schopnost mu užírají chakru. Nosí kulaté černé brýle a dlouhou bundu s velkým límcem přes ústa. 
Shino Aburame 

SCHOPNOSTI


Jeho schopnosti a výborná taktika se ukáže až v první Chuuninské zkoušce. Jeho protivníkem je Zaku Abumi ze Zvučné. V jedné chvíli začnou z Shina vylézat brouci - doporučí Zakovi, aby se vzdal, jinak zaútočí jeho brouci. Zaku, ale jeho varování neposlouchá a rozhodne se zaútočit, na to Shino rozkáže broukům, aby provedli útok a zacpaly Zakovi ruce, takže se staly nepoužitelnými. 
Stává se vítězem boje a postupuje dál, jeho protivníkem je Kankurou, ten se ale vzdal, protože nechtěl odhalit tajemství své loutky "Karasu". Později, aby Shino zastavil Kankuroua utká se s ním, aby dál nesledoval Sasukeho. 
Později pomáhal Hinatě v tréninku, když rozvíjí svojí novou techniku. V Oceánové zemi bojuje s Akadou Yoroiem a společně s Ino ho porazí.

 

Kurenai Yuhi je Jouninem a zároveň vedoucí Týmu 8, kde jsou Inuzuka Kiba, Aburame Shino a Hyuuga Hinata. Jouninem není dlouho dobu. Akademii vyšla v 9 letech, v době války. Chunninem se stala ve 13 letech. Je klidná a tichá. Její nejlepší technikou je Iluze stromovým přivázáním (Magen: Jubaku Satsu). Je expert v oblasti Genjutsu. Poprvé svůj boj, i když krátký ukázala při setkání s Uchihou Itachim a Hoshigaki Kisamem. Itachiho chytila do své techniky Magen: Jubaku Satsu, ale Itachi svým Sharinganem zjistil velice brzy co má za lubem a tuto techniku také odvrátil. 
Kurenai Yuuhi

Kurenai má také možný vztah s Jouninem a velitelem týmu 10 – Sarutobi Asumou, jsou společně vyjídaní velice často a samozřejmě jsou spolu velmi šťastní. 

O Kurenai se neví spoustu věcí. Její záhadou jsou oči, které vypadají jako Peinovi. Proto se spekuluje zda není příbuzná. 

Nemá ráda cukroví, naopak miluje vodku, víno, chobotnice a souju. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sanin

Tsunade byla v týmu s Orochimarem a Jiraiyaou. Jejich sensei byl třetí hokage – Sarutobi Hiruzen. Všichni tři členové týmu dostali označení jako Legendární Sanniové. Tsunade je jedna z největších léčitelek a má obrovskou fyzickou sílu, kterou dokáže rozbíjet a ničit vše co jí přijde do cesty. Stejně jako Jiraiya nebo Orochimaru i jí je 50 let. Ale díky technice Henge no Jutsu vypadá na 20 let. Ovšem to Naruta neodradí, aby ji neříkal Bábi Tsunade nebo-li, Tsunade-baachan.

Tsunade

 

Jiraiya je jeden z legendárních Sanninů (ninjů, kteří dosáhli absolutního mistrovství v některé oblasti bojových umění) a taky se mu říká zvrhlý žabák nebo poustevník. 

Je mu 50+ let a i přes svůj věk je to velký šmírák. Rád se seznamuje se všemi dívkami, které se mu líbí. Je velmi známý, protože jako jediný z legendárních Saninů, ale vlastně legendárních ninjů ve světě Naruta se stal spisovatelem a cestovatelem, který prošel velkou část světa a všude se samozřejmě rozlížel po pěkných holkách... . Zrod legendárního Sannina

image
Za mlada s Orochimarem a Tsunade
Jiraiya byl už od dětství velice nadaný a tak se spolu sOrochimarem a Tsunade stal žákem budoucího 3. Hokageho, v průběhu různých válek, které ničily kraj v období jeho mládí se spolu s těmito svými kamarády velmi zocelil a postupně se z nich stala skupina známá jako 3 Saninové Skryté Listové vesnice. Každý ze Saninů, ale Jiraiya a Orochimaru hlavně umí vyvolat nejsilnější nedémonické tvory co ve světě Naruta existují jako je obří žabák Gamabunta. A spolu jako team byli prakticky neporazitelní. 

Techniky

Narozdíl od většiny ostatních ninjů jsou Saninnové schopni používat velmi širokou škálu technik, které umí velmi dobře kombinovat. Konkrétně Jiraya třeba umí nepřítele zmenšit a přenést do žaludku obyčejné žabky, zdá se to jako legrační technika, ale většinou je pro nepřítele takovéto polapení fatální... . 

image
 
A Jiraiya takto lapenou oběť umí náležitě potrápit, jeho nejoblíbenější mučící technikou je totiž lechtání (i ve skutečnosti se kdysi používalo a po pár hodinách/dnech se z toho můžete i zbláznit), které rozváže jazyk i zatvrzelým bojovníkům, zvyklým snášet bolest. 
Jeho dlouhé bíle vlasy, které mu také pomáhají v jedné technice (je to jeho nejrychlejší a pro soupeře většinou osudná technika kdy se se jeho vlasy bez varování změní ve smršť bodlin, které na nepřítele v okamžiku vystřelí). 

Jiraiyovi žáci

Už když byl Jiraiya mladý řekl mu stařešina žabího kmene, že jednou vychová žáka, který bude tak silný, že změní svět buď k lepšímu, nebo horšímu. Jiraiya zprvu těmto slovům moc nevěřil ale jak stárnul, začal o nich více přemýšlet. 

Když pak během války potkal sirotky ( YahikaNagata a Konan ), kteří se za každou cenu chtěli stát jeho žáky rozhodl se své kamarády Orochimara a Tsunade opustit a 3 roky sirotky trénoval, zvláštěpak Nagata, který měl vrozenou nejsilnější "oční" techniku rinengan, který jeho nositeli umožňuje provádět i v ninjovském světě nevídané věci. 

Jiraiya měl jako svého dalšího žáka Minato Namikazeho, který se pro své schopnosti a moudrost stal už v útlem věku 4. Hokagem Listové vesnice. 

Posledním Jiraiyovým žákem byl Naruto Uzumaki, který v sobě má uvězněnou strašlivou 9 ocasou lišku, Jiraiya citíl, že Naruto bude potřebovat všechnu pomoc co mu může dát, aby jí nepropadl, nebo se nestal obětí organizace Akatsuki, která jí z nějch chtěla za každou cenu získat, a proto se rozhodl trénovat pouze jeho celé 3 roky. 


Boj až do smrtelného konce

image
Až do konce...
Jiraiyu fatálně neporazil za 50 let jeho života nikdo včetně Orochimara jehož zradu těžce nesl až do okamžiku kdy se střetl se svým vlastním žákem z dávné minulosti - Nagatem. 

Zvrhlý poustevník byl zpočátku velmi opatrný, ale když se dozvěděl, že vyjímečný bojovník Hanzo zvaný Salamandr, který byl kdysi schopen zahnat do kouta jeho Orochimara i Tsunade byl snadno poražen neznámým ninjou zvaným Pain (bolest), rozhodl se jednat a Painovi se postavil. 

V průběhu soboje zjišťuje, že bojuje se svým starým žákém, který nyní používá 6 těl najednou, která jsou navíc pouze loutkami. Bohužel všech 6 těl je propojených a Jiraiya je tedy nucen bojovat s 6 násobnou přesilou, která navíc dokáže bojovat jako jeden. I přes tak obrovskou nevýhodu je schopen celkem 4 z nich porazit (nejprve 3 a pak jednoho osamoceně) a neustává v boji ani když přijde o celou ruku. 

Ke konci souboje se mu naskytne příležitost uniknout, ale on ji zavrhne, protože ví, že bez jeho oběti při které se pokusí zjistit pravdu o tom jak jsou Peinové ovládáni nebude mít nikdo včetně Naruta šanci v následném souboji zvítězit. 

A tak Jiraiya umírá, ale ještě předtím posílá Listové vesnici vzkaz ve kterém stojí "Ten hlavní není mezi 6". 
Zvrhlý poustevník tedy umírá tak jak si vždy přál s úsměvem na rtech a i v posledních vteřiných života vidí svět z toho lepšího úhlu.

Orochimaru je velice neoblíbený muž, který dezertoval. Převtěluje se do mužských i ženských těl. Orochimaru pochází z Listové, kde byl spolužákem Jiraiyi a Tsunade, spolu tvoří nezapomenutelné trio, kterému se říká "Legendární Sanninové". Jejich mistrem byl Hiruzen Sarutobi(3. Hokage) 
Orochimaru se snaží získat všechna jutsu na světě a chce být nesmrtelný. Orochimaru používá i zakázané techniky. Jeden z jeho hostitelů byl Genyumaru. Jeho nejbližší poskok je Yakushi Kabuto
Život 

 


image
Orochimaru skládá tým na Chunninskou zkošku
Orochimaru celou svou osobou toužil po Sharinganu, který ovládal, s pár výjimkami, jen klan Uchiha. Ovšem po čistce klanu, naživu zůstali už jen Uchiha SasukeUchiha Itachi a Uchiha Madara (o tom ale Orochimaru prozatím neví). 
Nejdříve šel Orochimaru po Itachim, k tomu se přihlásil do organizace "Akatsuki". Ovšem Itachi to prokoukl a dobře se bránil hlavně díky svým úžasným očním technikám. Orochimaru (opět) utekl a zanechal tak u Akatsuki dluh. 

O několik let později si vybral za cíl prozměnu Sasukeho, Itachiho mladšího bratra. Orochimaru připravoval spolu se Skrytou Písečnou útok na Listovou, k tomu si vzal pár ninjů ze Skryté Zvučné a svého nejschopnějšího pomocníka, Yakushi Kabuta. Jejich plán na zničení Listovou byl, že se Kabuto spolu se Sasukem (a ostatními) přihlásí na Chunninskou zkoušku. 

V druhém kole zkoužky se Orochimaru objeví jen tak mimochodem, aby stihl "pozlobit" tým 7 a Sasukemu předat kousnutím Prokletou pečeť. Také se tam potká se svojí bývalou žačkou Anko, která na zkoužku dohlíží, pro Orochimara však Anko není vyrovnaným soupeřem, celkem snadno ji "odrazí" a zmizí. 

Později v průběhu stejného úseku se Kabuto "zkamarádí" sNarutem, Sasukem a Sakurou. Yakushi Kabuto se nakonec i díky tomu probojovává do 3. kola, kde ale nakonec i sám skončí. Když se konaly dva finálové duely 3.části Chunniské zkoušky (Uzumaki Naruto vs. Hyuuga Neji, Uchiha Sasuke vs. Gaara), tak Orochimaru zabíjí Kazekageho a převléká se za něho. V průběhu odloženého zápasu Sasukeho s Gaarou, tak Kabuto uspává všechny návštěvníky zkoušky pomocí svého genjustsu a Orochimaru svýmy summony-hady začíná ničit Listovou. Sasuke se bezhlavě vydá pronásledovat Gaaru, Shikamaru, Naruto a Sakura jim pak běží v patách. 

image
Orochimaru se vydává za Kazekageho
Mezitím se rozhoří souboj Hiruzena Sarutobiho(3.Hokage) a Orochimara. Při boji sám Sarutobi znává, že se jeho protivník dost zlepšil. Jelikož Orochimaru ovládá i mnohé zakázené techniky, jako třeba vyvolání a ovládnutí mrtvých (konkrétně Prvního a Druhého hokageho), tak měl Sarutobi velké potíže. 
Sarutobi nakonec usoudil, že jiná možnost není a že musí použít svůj největší trumf. Tato technika, krom toho, že je zakázaná, má i jeden nepříjemný háček - toho, kdo jí použije, to stojí život. Ovšem Sarutobimu už neměl jinou možnost. 
Tato technika umí přivolat "Shinigamiho", který spořádá duše obou soupeřů, ty jsou pak nuceny bojovat v jeho žaludku do konce věků. Dva stínové klony se postarali o Prvního a Druhého, zatímco sám Sarutobi zkoušel udolat Orochimara. Sarutobi nakonec díky protivníkovu meči umírá s malým ještě neviným Orochimarem v očích. Ovšem "démonova" duše přichází o ruce a vlastník sám s nimi v reálu nemůže nic dělat, Orochimaru tudíž přichází o možnost samostatně tvořit pečeti. 

Po smutečních ceremoniálech, bylo rozhodnuto (po Jiraiyově odmítnutí), že místo Pátého hokageho zaujme Tsunade, kterou se právě Jiraiya spolu s Narutem vydali hledat. 

Kabuto usoudil, že Orochimarovo zranění rukou může vyléčit také jen Tsunade, tudíž se tato dvojka vydala Tsunade taky hledat. Ironií osudu ji obě skupiny nalezly zhruba ve stejnou dobu. 

Tsunade tudíž dostala dvě protichůdné nabídky, buď se stane Pátou hokage a tudíž nemůže pomáhat Orochimarovi, nebo vyléčí Orochimarovy ruce a ten jí naoplátku oživí jejího mrtvého milence - Dana a bratra - Nawakiho. Tsunade se nakonec rozhodla pro Jiraiyovu volbu, poněvadž sama nevěřila, že Dan a Nawaki by si svůj návrat za takových okolností přáli. To se Orochimarovi příliš nezamlouvalo, tudíž vypukla bitva 3 legendárních summonů, kde měli hlavní slovo summony zůčastněných. Ačkoliv se Orochimaru do bitvy příliš nezapojoval, jeho poskok Kabuto souboj s relativní přesilou velice slušně zvládal. Nakonec rozhodl, jak jinak, Naruto se svou novou silnou technikou Rasengan, která se nakonec stane i jeho nejpoužívanější technikou vůbec. Orochimaru s Kabutem se za tohoto stavu raději stahují ze scény. 

Později Orochimaru založil speciální tým, jehož účastníci každý zvládne vyšší úroveň prokleté pečeti. V tomto týmu je: KidoumaruJiroubou,TayuyaSakon-Ukon a Kimimaro. Tento tým měl za úkol jednu věc - získat Sasukeho a dopravit ho včas k Orochimarovi, aby se mohl stát jeho novým hostitelem. 

Po jejich infiltraci do Listové za Sasukem, ho nejprve napadli, aby demonstrovali, čeho všeho může s Orochimarem dosáhnout. O několik dní později se Sasuke rozhodl a dobrovolně seZvučnou čtyřkou odešel. 
Jelikož vyšší měl Sasuke dosáhnout vyšší úrovně prokleté pečeti ještě než se spojí s Orochimarem, musel být odnesen v zapečetěném sudu. 
Sasukeho odchod byl zjištěn hned následující den a na jeho znovu-získání byla vyslána skupina vedená nyní již Chuuninem - Shikamarem. 

Po dohnání pomaleji se pohybujících Zvučných ninjů, proběhlo několik samostatných soubojů - nejdříve bojoval Choji s Jiroubem, následně Kidoumaru s Nejim, pak Tayuya se Shikamarem, dále Sakon-Ukon s Kibou a nakonec Kimimaro s Narutem. 
Kimimaro snadno porážel Naruta, ale než souboj došel jakéhokoli závěru, objevil se Rock Leeho, který Naruta "vystřídal" (ještě později se do souboje zapojuje i Gaara, který přišel z Písečné už jako spojenec). Kimimaro nakonec předvedl svoji plnou sílu, následkem čehož také díky své nemoci zemřel. 

image
Naruto vs Sasuke
Naruto nakonec sám pronásledoval už ze sudu osvobozeného Sasukeho. Narutovi argumenty nefungují a nakonec se v Údolí konce strhne velkolepý souboj. Oba dva použili svou obrovskou moc, Naruto chakru Kyuubiho a Sasuke prokletou pečeť na stupni dva. Pak Sasuke použil svou techniku Chidori proti Narutovo Rasenganu
Naruto skončil v bezvědomí, protože jeho útok nebyl cílený na Sasukeho, ale na jeho čeneku, kterou mu také strhnul. Sasuke mohl Naruta nyní bez větších potíží zabít (a získat tak vylepšený Sharingan), ale rozhodl se to neudělat, protože nechtěl být stejný jako jeho bratr. 

Sasuke se nakonec dostává k Orochimarovi, ale pozdě. Orochimaru byl už nucen převtělit se do jiného o poznání slabšího těla a další možnost převtělit se bude mít až za několik let. Naruto se později vrací do vesnice a volí si nový cíl (krom toho stát se hokagem) - zesílit, aby mohl přivést Sasukeho zpět do Listové. Všichni z Listové svoje souboje, narozdíl od Zvučných, přežili. 

V Shippudenu

image
Sasuke se dává k Orochimarovi..
Po třech letech Orochimarova tréningu Sasuke hodně zesílil a Orochimaru pozvolna přemýšlí, jestli už nenastal čas se převtělit do této nové o poznání silnější schránky převtělit. 

Když se "údajný" špeh pro Akatsuki - Kabuto domlouvá se Sasorim(pravý Sasori je však už mrtvý, toto je kapitán Yamato.) na známém mostě "Teuchi", přijde i Orochimaru, který léčku prohlédne díky svým hadům. Kabuto nenápadně zaútočí na falešného Sasoriho. Yamato dává povel Narutovi, Saiovi (nový člen týmu) a Sakuře. Naruto se poddá Kyubimu a nechá ho ovládnout velkou část jeho samého, aby mohl bojovat s Orochimarem. Byla to dost monstrózní bitva, která nakonec skončila zkrocením Kyubiho a úprkem Orochimara. 

Tým z Listové nakonec úspěšně infitroval Orochimarův úkryt, kde se měl nacházet Sasuke. Toho skutečně jako první objevil Naruto, který od něj málem, nebýt Saie, utržil smrtelnou ránu. Sasuke za tu dobu zesílil, snadno odolal jakýmkoliv pokusům o útok. Nakonec opět odešel s Orochimarem. Nový tým 7 se tedy s prázdnou vrátil do Listové. 

O několik týdnů později, Sasuke zaútočil na Orochimara, protože ho už prý neměl, co naučit. 
Orochimaru se pokusil se o převtělení, které chvíli vypadalo úspěšně, ovšem poté udělal Sasukeho síle Sharinganu zvítězil, Orochimara "zabil" a absorboval část jeho síly. 

Následně Sasuke vyhledá několik silných jednotlivců, kteří by mu mohli pomoct v boji proti jeho bratrovi Itachimu. Nejdříve šel pro Suigetsua, který chtěl výměnou za své služby Zabuzův meč zvaný Hrdlořez. Dále přivedl Karin, která je Sasukem posdlá. A se přidal iJuugo. Vznikl týmHebi(Had). 

image
Itachi vs Sasuke
Sasuke se nakonec s Itachim střetne v obrovském souboji, při kterém vyplouvá na povrch to, že Orochimaru není tak úplně mrtvý a že by časem mohl Sasukeho opravdu ovládnout. Itachi má však speciální meč, kterým Orochimara nadobro zničí. Souboj nakonec skončí smrtí Itachiho a Sasukeho "hořkým" vítězstvím. 

Orochimarův odkaz není však zdaleka mrtvý. Kabuto si totiž implantoval část Orochimarova těla do svého vlastního, což mělo jisté nečekané následky. Kabuto nyní dokáže i překonat jutsu svého mrtvého mistra. 

 

 

HOKAGE

1image2image

3image4image

image5

Ostatni

 
 

Yamato je nejsilnější z Kakashiho teamu, umí manipulovat se dřevem. To neumí nikdo jiný, tím pádem ovládá i vodu a zemi.Je nesmírně chytrý, takže tyto tři bojové styly zvládá v jakékoli přiležitosti a proti komukoli, dokonce se umí schovat i do stromu.Yamatovo pravé jméno je Tenzou.Jinak je Yamato zajímavý podle svých očí.Kdekoho s nimi dokáže vystrašit a to hlavně Naruta.Yamato toho moc nenamluví,ale často si dělá srandu z Naruta.Je taky velice přísný když ho někdo naštve,ale je to sympaťák který má smysl pro humor.  Yamato

NarutoCharakteristika

Tato celkem atraktivní černovlasá kunoichi měří kolem 170 cm, važí asi 50 kg, má malý nos a černé oči. 

image
S Ton-Tonem
Její osobnost je celkovým protikladem Tsunade, Shizune totiž kontroluje svůj vztek i svoje ostatní vášně, je milá, přátelská a rozumná. Bere všechno rozumně a krom toho, že žehlí po Patéspoustu průšvihů, také na ní dohlíží, aby se nevěnovala jen zábavě a pití Saké. 

Shizune je na úrovni jounina a také je zdravotnickým ninjou, jedna z nejlepších v celé Konoze. Aby také ne, když její učitelkou je samotná Tsunade. Shizune tedy velmi dobře zvládá všechna léčebná jutsu, také má nadání pro tvorbu různých jedů, protijedů a léčebných látek. 
Stejně jako Tsunade umí kontrolovat, regulovat a stoprocentně využívat celou svojí chakru, což se hodí jednak ke zvětšní fyzické síly a jednak při pečetících technikách. 

S Tsunade jí pojí téměř příbuzenské pouto, totiž Dan, který se měl stát Tsunadiným mužem, byl i strýček Shizune. 
Jakožto veteránka ve svém oboru se chopila výchovy a zaučeníSakury a Ino, které se též chtějí stát Medical-nin
Nejčastěji ji uvidíte se svým zvířecím společníkem prasátkemTon-Tonem

Existuje mnoho fanouškovských prací, které se zaměřují na romantický vztah mezi ní a Kakashim (popř. Genmou nebo jiným joninem), ačkoliv nikde v anime/manze takový náznak nikdy nebyl. 

 

 

 

 

Vítejte na stránce shippuden.websnadno.cz v sekci Postavi

Úpravu tohoto bloku zahájíte dvojklikem...

Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, přesouvat a mazat. Jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje naleznete ve videoukázce.

Základní tipy:

 • Používejte často nové bloky.
 • ENTER = nový odstavec.
 • SHIFT+ENTER = nový řádek.
 • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
 • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
 • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.
Listování umožňuje dynamicky zobrazovat a skrývat obsahy vybraných bloků:
 • Stiskněte tlačítko listování.
 • U bloků, které mají být skryty, vyplňte nově zobrazené textové pole.
 • Všechny bloky s vyplněným listováním budou na stránkách skryty, kromě prvního v pořadí.
 • Tlačítko přidat odkazy vytvoří nový blok se zástupcem, který bude na stránkách nahrazen odkazy. Tyto odkazy budou shodné s vyplněnými nadpisy u listování a budou přepínat příslušné bloky.
 • Ze všech bloků, které mají vyplněné listování, bude zobrazen vždy pouze jeden. Bloky, které nemají vyplněné listování vůbec, budou zobrazeny vždy.
 • Pokud chcete skrývat i první blok listování, vytvořte na jeho místo nový prázdný blok a použijte pro jeho nadpis výraz: %empty%

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist